Osteochondrozė. Simptomai, priežastys ir eiga

Teksto dydis:


Osteochondrozė- degeneracinė sąnarių liga, kuri išsivysto tuomet, kai dėl kokių nors priežasčių pažeidžiamas stuburo kremzlinis audinys- tarpslanksteliniai diskai.

SIMPTOMAI

Pasitikrinkite ČIA! Sveikatos testas

Į viršų

Priežastys

Osteochondrozė – tai yra artrozė, kuri pažeidžia stuburą, o tiksliau – tarpslankstelinius diskus. Šie diskai – tai kremzlinės pagalvėlės, skiriančios vieną stuburo slankstelį nuo kito. Žmogui senstant, veikiant kitiems faktoriams, kremzlės susidėvėjimas ima vykti greičiau nei naujos kremzlės susidarymas – diskų elastingumas mažėja, jie plokštėja, tarpai tarp slankstelių mažėja. Dažnai susiformuoja slankstelių kaulinės išaugos, vadinamos osteofitais („ataugos”). Kauliniai slankstelių paviršiai ima liestis, trinasi vienas į kitą, tuomet vystosi aplinkinių sričių uždegimas, atsiranda skausmas. Palaipsniui stuburas praranda lankstumą, tampa sustingęs. Dažniausiai pažeidžiamos stuburo vietos yra kaklas ir juosmuo, nes tai - labiausiai apkrautos stuburo dalys. Tikslios osteochondrozės priežastys nėra žinomos, bet yra faktorių, didinančių riziką susirgti:
  • Vyresnis amžius (45 metai ar daugiau);
  • Moteriška lytis;
  • Įgimtos sąnarių ar kremzlės ligos;
  • Stuburo traumos dirbant ar sportuojant;
  • Nutukimas;
  • Kai kurios ligos, keičiančios normalią sąnario ir kremzlės struktūrą (reumatoidinis artritas, hemochromatozė, Pedžeto liga, podagra ir kitos).

Į viršų

Ligos eiga

Ligos pradžioje būna stiprus sprando, kaklo, juosmens ir nugaros skausmas, dažnai stipresnis fizinio krūvio metu ar po jo. Ilgainiui skausmas silpnėja, tačiau visiškai nepraeina. Progresuojant ligai, stuburas praranda savo lankstumą, sumažėja jo judesių amplitudė.

Į viršų

Gydytojai

Traumatologas ortopedas, Vaikų ortopedas-traumatologas

Vilnius

Traumatologas ortopedas

Reitingas

Vilnius

Traumatologas ortopedas

Vilnius

Į viršų