Kojos nykščio deformacija. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Tai pėdos didžiojo piršto deformacija, kai didysis pirštas ima krypti į išorę (lot. Hallux valgus) (link ketvirto piršto), o pirmasis padikaulis pasislenka į vidinę pusę. Ši bėda dažniausiai ima varginti žmones nuo 30–40 m. amžiaus.

Pėdos nykščio iškrypimas, liaudiškai vadinamas „iššokusiu pėdos kauliuku”.  Pėdos deformacijai didėjant susidaro skausminga kaulinė išauga (egzostozė), formuojasi nuospaudos. Vėliau skausmingumas progresuoja, pirštas dar labiau krypsta į išorę, dažnai deformuodamas kitų pirštų sąnarius.

Priežastys

Paprastai šis sutrikimas būdingesnis moterims, rečiau vyrams. Yra manoma, kad tam įtakos paveldėjimas. Taip pat labai svarbu yra pėdos traumavimas, netinkama avalynė. Ypač traumuojanti avalynė yra siauromis nosimis ar aukštais kulnais. Ši pėdos deformacija gali būti susijusi ir su raumenų bei raiščių silpnumu, dideliu antsvoriu. Žmonės, kurių pėdos skliautas yra žemas, pėda yra plati, tikėtina, kad su amžiumi tokiam žmogui irgi atsiras „kauliukai“. Kitais atvejais toks „kauliukas“ gali atsirasti dėl ligų, tokių kaip podagra ar reumatoidinis artritas. Reumatas gali pagreitinti pėdos kaulų pokyčius.

Į viršų