Inkstų cistos


Inkstų cista – tai skysčio pripildyta pūslytė inkste. Kai kurie žmonės turi vieną ar kelias cistas inkstuose. Šios nepaveldimos pavienės cistos yra dažniausiai nereikšmingas radinys, tuo tarpu, daugybinės cistos abiejuose inkstuose yra paveldima liga, kuri gali komplikuotis inkstų nepakankamumu.

SIMPTOMAI

Pasitikrinkite ČIA! Sveikatos testas

Į viršų

Priežastys

Inkstų cistų daugėja su mažiumi. Tiriant ultragarsu, cistų randama 0,1-4% vaikų, o suaugusiems net iki 30%. Dažniausiai cistos būna nedidelės, 1-3 cm skersmens (kelių mililitrų tūrio), tačiau aptinkamos ir kelių šimtų mililitrų tūrio inkstų cistos.

Į viršų

Ligos eiga

Dažniausiai cistos kliniškai nepasireiškia. Kai kuriais atvejais, prisikaupus didesniam skysčio kiekiui (tai būna tikrai nedažnai), pacientas gali jausti tempiančio, maudžiančio pobūdžio skausmus inksto projekcijoje. Retais atvejais cistos supūliuoja, tuomet pakyla temperatūra, gali krėsti šaltis, šlapime randama leukocitų, bakterijų.

 

Į viršų

Tyrimas

Inkstų cistos nustatomos ultragarso ar kompiuterinės tomografijos pagalba.

Į viršų

Medicininis gydymas

Nedidelių cistų gydyti nereikia.Nustačius, kad inksto cista yra labai padidėjusi, esant palankiai cistos padėčiai, gali būti pasiūlyta aspiruoti (ištraukti) cistos turinį ir ją sklerozuoti. Cistos turinys, atlikus vietinę nejautrą, aspiruojamas kontroliuojant ultragarsu įdūrus specialią adatą, o sklerozavimas atliekamas tos pačios procedūros metu suleidus specialios medžiagos, kuri „sulipdo“ cistos sieneles ir neleidžia joje kauptis skysčiui. Be abejo, reikėtų turėti omenyje, kad tai ne visuomet užtikrina cistos išnykimą ir po kiek laiko ji gali vėl prisikaupti.

Į viršų

Komplikacijos

Pavienių cistų komplikacijos labai retos. Cista gali supūliuoti, tuomet ligonis karščiuoja, skauda juosmenį, gali vystytis sepsis. Plyšus cistai atsiranda stiprūs skausmai. Tokiu atveju reikalinga chirurgo pagalba.

Į viršų

Patarimai ir profilaktika

Reikėtų stebėti cistas atliekant inkstų ultragarsinį tyrimą bent kartą per metus.

Į viršų

Intymios higienos prausiklis BALANCE...
Intymios higienos prausiklis BALANCE su alavijų ekstraktu, 200 ml
-50%
1.19 Eur 2.38 Eur
4.11 Lt 8.22 Lt
Kūno balzamas MINCER SPA su UVA/UVB...
Kūno balzamas MINCER SPA su UVA/UVB filtru, arganų al. ir orchidėjų ekstr., 200 ml
-50%
2.51 Eur 5.02 Eur
8.67 Lt 17.33 Lt
Paakių eleksyras MINCER MANUKA, 15 ml
Paakių eleksyras MINCER MANUKA, 15 ml
-50%
3.69 Eur 7.38 Eur
12.74 Lt 25.48 Lt

Raktiniai žodžiai

Inkstų cista, Cista, Inkstų nepakankamumas

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Diabetas ir inkstų ligos
Diabetas ir inkstų ligos

Kaip cukrinis diabetas pažeidžia inkstus? Kokie yra pirmieji inkstų veiklos sutrikimo požymiai? Ką daryti, kad inkstai kuo ilgiau „dirbtų“? Daugiau...

Maišeliai po akimis nepuošia
Maišeliai po akimis nepuošia

Patinimai po akimis - tai, aišku, ne pati geriausia dienos pradžia. O jei tokie rytai būna ne tik po ilgesnių išeiginių ir metuose jų vis dažnėja, būtina griebtis aktyvios kovos su šiuo nepatraukliu kosmetiniu defektu. Daugiau...