Glomerulonefritas lėtinis. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Lėtinis glomerulonefritas – tai lėtinis inkstų kamuolių uždegimas, kuris ilgainiui tampa inkstų kamuolėlių ir kanalėlių žuvimo, lėtinio inksto funkcijos nepakankamumo išsivystymo priežastimi.

Priežastys

Lėtiniu glomerulonefritu gali sirgti tiek vaikai, tiek suaugę. Daugeliu atveju lėtinio glomerulonefrito priežastis taip ir lieka nežinoma.
Inkstų kamuolėliuose atsideda tam tikros medžiagos (imuniniai kompleksai) arba įvairios kraujo ląstelės išskiria tam tikras medžiagas (citokinus), kurios pažeidžia normalią kamuolėlių struktūrą – jie tampa pralaidūs baltymams.
Inkstų kamuolėlius, kaip ir daugelį kitų organų (oda, širdis, plaučiai, nervai), pažeidžia tokios ligos, kaip sisteminė raudonoji vilkligė, reumatoidinis artritas, Vegenerio granuliomatozė.
Ūmus glomerulonefritas gali pereiti į lėtinį glomerulonefritą. Infekcijos ir medikamentų vartojimas taip pat gali būti lėtinio glomerulonefrito priežastimi.
Yra labai įvairių glomerulonefritų formų, kurių ir eiga, ir gydymas skiriasi. Glomerulonefrito forma nustatoma inkstų biopsijos pagalba.

Į viršų