Vidurių šiltinė. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Vidurių šiltinė yra ūminė sisteminė infekcinė liga, pasireiškianti karščiavimu, bendra intoksikacija, bakteriemija, blužnies padidėjimu, trumpalaikiu rozeoliniu bėrimu. Vidurių šiltinė itin paplitusi Indijoje, Rytinėje Azijoje, Afrikoje ir Pietų Amerikoje. Šiuo metu Lietuvoje registruojami tik pavieniai vidurių šiltinės atvejai.

Medicininis gydymas

Sergantys vidurių šiltine hospitalizuojami, guldomi į atskiras palatas. Visu ligos metu itin svarbu ramybė ir lovos režimas. Ligoniai turi vengti staigių judesių, nesistanginti tuštinantis, nekelti didelio svorio.

Sergantieji vidurių šiltine gydomi antibiotikais (ampicilinu, trimetoprimu su sulfametoksazoliu, ciprofloksacinu). Dažniausiai po 2-3 dienų gydymo antibiotikais, pasijuntama geriau. Gydyti antibiotikais reikia visą karščiavimo periodą ir dar ne mažiau kaip 3 dienas sunormalėjus kūno temperatūrai, iš viso ne mažiau kaip 14 dienų. Kartu su antibiotikais skiriama skysčių, vandens ir elektrolitų balanso korekcijai. Negydant karščiavimas gali trukti savaites ar mėnesius, žmogus gali mirti dėl infekcijos komplikacijų.

Į viršų