Tuberkuliozė. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Tuberkuliozė – tai lėtinė, infekcinė, granulominė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterijos. Sergamumas plaučių tuberkulioze yra labai didelis. Manoma, kad tuberkuliozės mikobakterijomis yra infekuota daugiau kaip trečdalis pasaulio gyventojų, iš jų net 8-10 milijonų serga aktyvia tuberkulioze.

Patarimai ir profilaktika

Šalyse, kuriose yra paplitusi tuberkuliozė naujagimiai yra skiepijami BCG vakcina. Ši vakcina apsaugo mažylius nuo sunkių tuberkuliozės formų. Lietuvoje BCG vakcina skiepijami 2-3 dienų naujagimiai. Saugusiems ši vakcina nerekomenduojama. Šiuo metu pasaulyje atliekami moksliniai tyrimai ieškant efektyvios vakcinos nuo tuberkuliozės.

Tuberkuliozės prevencijai taip pat svarbu profilaktiniai sveikatos patikrinimai. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka darbuotojams dirbantiems maisto gamyboje, sveikatos priežiūros srityje, vaikų mokymo ir auklėjimo srityje, paslaugų teikimo gyventojam srityse ir kitose veiklos srityse, būtinas profilaktinis patikrinimas dėl tuberkuliozės prieš pradedant dirbti ir kasmet dirbant.
Gerinant tuberkuliozės profilaktiką Lietuvoje, Sveikatos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka tuberkulino testas atliekamas 7 metų amžiaus vaikams ir rizikos grupių vaikams (bendraujantiems su sergančiais TB šeimoje ar kolektyve, sergantiems lėtinėmis ligomis ir kt.).

Nustačius latentinę tuberkuliozę, gydytojas skirs gydymą, kad sumažėtų aktyvios tuberkuliozės išsivystymo rizika.

Į viršų