Mikoplazminė kvėpavimo organų infekcija. Simptomai, priežastys ir eiga

Teksto dydis:


Mikoplazminė kvėpavimo organų infekcija yra bakterijų – mikoplazmų sukeliamos kvėpavimo organų uždegiminės ligos.

SIMPTOMAI

Pasitikrinkite ČIA! Sveikatos testas

Į viršų

Priežastys

Mikoplazminę kvėpavimo takų infekciją sukelia pneumonijos mikoplazma – maža, pailga, judri bakterija, sukelianti kvėpavimo organų gleivinės pažeidimą. Gamtinis pneumonijos mikoplazmų rezervuaras – žmogus. Tik nedidelė mikoplazmų nešiotojų dalis suserga kliniškai ryškia infekcija, pavyzdžiui, plaučių uždegimu suserga tik 3-10 proc. mikoplazmomis užsikrėtusių žmonių. Tačiau mikoplazminės pneumonijos sudaro nuo vieno iki dviejų trečdalių visų pneumonijų, tik apie 5 proc. mikoplazminių pneumonijų yra būtina gydyti ligoninėje. Ši infekcija dažnai plačiai paplitusi žmonių kolektyvuose (kareivių, studentų, vaikų darželių kolektyvuose). Glaudus kontaktas uždarose populiacijose skatina infekcijos plitimą. Ši infekcija plinta oro lašeliniu būdu. Rizikos grupėse yra vaikai ir jauni suaugusieji, dažnai šie asmenys ir „parneša“ infekciją į namus, o tuomet apserga visa šeima.

Į viršų

Ligos eiga

Laikas nuo užsikrėtimo iki pirmųjų simptomų atsiradimo yra nuo 2 iki 3 savaičių. Dažniausias mikoplazminė infekcijos pasireiškimo būdas – bronchitas,gerklų uždegimas arba ausies uždegimas.

Rečiau užsikrėte mikoplazma pneumoniae suserga plaučių uždegimu. Mikoplazminio plaučių uždegimo simptomai dažnai būna kiek kitokie nei tipiško plaučių uždegimo. Liga prasideda santykinai pamažu. Atsiranda bendras negalavimas, galvos ir raumenų skausmas, karščiavimas ir kosulys (dažniau sausas). Paprastai pacientai, sergantys šia infekcija karščiuoja iki 39 °C ir daugiau, jaučia šaltį, tačiau nebūna šaltkrėčio. Po keleto dienų gali atsirasti vandeningų skreplių, kartais netgi su kraujo priemaiša. Dažnai sutrinka ir virškinimo sistema: gali varginti pykinimas, vėmimas, vidurių užkietėjimas.  Negydomas plaučių uždegimas gali labai užtrukti (net iki 3-6 savaičių) ir labai išsekinti organizmą. Susidaręs imunitetas, persirgus šia infekcija, nėra visavertis, o jo trukmė tiksliai nežinoma, todėl galima sirgti pakartotinai.

Į viršų

Gydytojai

Infektologas

Reitingas

Vilnius

Infektologas

Reitingas

Vilnius

Į viršų