Gonorėja. Simptomai, priežastys ir eiga

Teksto dydis:


Gonorėja (dar vadinama triperiu) – tai lytiškai plintanti infekcinė liga.

SIMPTOMAI

Pasitikrinkite ČIA! Sveikatos testas

Į viršų

Priežastys

Gonorėją sukelia bakterija Neisseria gonorrhoeae. Tai mikroorganizmas, kuris gali daugintis lytinių takų, taip pat ir burnos, ryklės, tiesiosios žarnos ir akių gleivinėse. Dažniausiai gonorėja užsikrečiama lytiniu būdu (taip pat ir oralinių bei analinių santykių metu). Retais atvejais galimas užsikrėtimas per asmens higienos reikmenis. Naujagimiai gali užsikrėsti gonorėja gimdymo metu slinkdami sergančiosios gimdyvės gimdymo takais. Gonorėja galima susirgti pakartotinai.

Į viršų

Ligos eiga

Gonokokinė infekcija neturi ypatingų klinikinių požymių, kurie atskirtų ją nuo kitų šlapimo ir lyties takų infekcijų. Daugumai moterų ir vyrų jokie požymiai nepasireiškia. Požymiai išryškėja po lytinių santykių praėjus 2-21 dienai. Sergant gonorėja kartu dažnai randama chlamidijų, trichomonų ir kitų infekcijų sukėlėjų. Negydant gali išsivystyti ligos komplikacijos.

Vyrams gonorėja dažniausiai pasireiškia deginimo pojūčiu šlapinantis, baltos, gelsvos ar žalios spalvos išskyromis iš šlaplės. Daliai vyrų simptomų nebūna.

Daugumai gonorėja sergančių moterų nebūna jokių gonorėjos simptomų arba jie būna itin neryškūs. Moterims gonorėja pasireiškia skausmingu šlapinimusi, deginimo pojūčiu šlapinantis, gausesnėmis išskyromis iš makšties ar kraujavimu iš lyties takų tarp menstruacijų.

Esant tiesiosios žarnos pažeidimui, tiek moterims, tiek vyrams, tai gali pasireikšti išskyromis per išeinamąją angą, analiniu niežuliu, skausmingumu, kraujo pasirodymu per išeinamąją angą. Tiesiosios žarnos gonorėja taip pat gali būti besimptomė.

Esant ryklės pažeidimui, gali būti skausminga gerklė.

Į viršų

Gydytojai

Infektologas

Reitingas

Vilnius

Infektologas

Reitingas

Į viršų