Tirotoksikozė (hipertiroidizmas). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Hipertiroidizmas (tireotoksikozė, hipertirozė) – tai tokia būklė, kai skydliaukė gamina per daug hormono tiroksino, kuris skatina medžiagų apykaitą. Dėl to sutrinka įvairių organų sistemų veikla ir psichinė žmogaus sveikata – greitai krenta svoris, pasireiškia širdies ritmo sutrikimai, prakaitavimas, nervingumas, irzlumas.

Natūralus gydymas

Sergant hipertiroidizmu, Jūs galite būti netekę svorio, gali būti susilpnėję Jūsų raumenys. Gydytojas dietologas gali rekomenduoti Jums tinkamą dietą, kol medikamentiniu gydymu pavyks suvaldyti Jūsų ligą ir pasiekti pagerėjimą. Itin svarbu gauti tinkamą kiekį kalcio ir vitamino D su maistu, kadangi sergant hipertiroidizmu gali išsivystyti kaulų tankio sumažėjimas (osteoporozė), kuris gali komplikuotis patologiniais lūžimais. Patartina vengti kavos ir kitų produktų, kuriuose yra daug kofeino, pvz., energetinių gėrimų ar net žaliosios arbatos. Itin svarbu vengti jodu turtingų maisto produktų.

Specialistai rekomenduoja išmokti atsipalaiduoti, vengti streso. Stresą mažina fizinis darbas, sportas, relaksuojamoji muzika, joga, autogeninė treniruotė, masažas ar tiesiog bendravimas su draugais. Naudinga reguliariai mankštintis.

Jeigu Jums yra akių pažeidimas sergant Greivso liga, Jūs galite nuolat drėkinti akis, nešioti akinius nuo saulės (išsiveržusios iš orbitų akys yra jautresnės saulės ultravioletiniams spinduliams, ryškiai šviesai).

Į viršų

Gydytojai

Endokrinologas

Reitingas

Vilnius

Endokrinologas

Reitingas

Vilnius

Į viršų