Hipopituitarizmas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Hipopituitarizmas tai retas susirgimas, kuomet hipofizė nebegamina ar gamina per mažai vieno ar daugiau joje gaminamų hormonų. Hipofizės gaminamų hormonų stoka gali paveikti daugelį svarbių mūsų organizme vykstančių procesų, tokių kaip augimas, kraujo spaudimo reguliacija, dauginimosi funkcija.

Tyrimas

Gydytojas įtaręs hipofizės patologiją, gali rekomenduoti atlikti šiuos tyrimus:

  • Kraujo tyrimai. Laboratoriniai kraujo tyrimai gali padėti nustatyti hormonų stygių dėl hipofizės nepakankamumo. Pavyzdžiui, laboratorijoje galima nustatyti mažus skydliaukės, antinksčių ar lytinių hormonų kiekius kraujyje ir nustatyti ar šių hormonų koncentracijos sumažėjimas yra susijęs su neadekvačia hipofizės hormonų gamyba.
  • Stimuliaciniai ar dinaminiai tyrimai. Šie tyrimai atliekami tik specializuotose klinikose. Jų metu stebima kaip keičiasi hormonų koncentracija, paskyrus hormonų gamybą stimuliuojančius vaistus.
  • Galvos smegenų vaizdiniai tyrimai. Hipofizės augliui nustatyti gydytojas gali rekomenduoti atlikti kompiuterinę tomogramą ar magnetinio rezonanso tomografiją.
  • Regos tyrimai. Šie tyrimai gali parodyti ar hipofizės auglys pažeidė Jūsų regos nervus.
  • Rentgenologinis tyrimas. Vaikams atlikus plaštakos ir rankos rentgenogramas galima įvertinti ar jų kaulai auga normaliai.

Į viršų