Feochromocitoma. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Feochromocitoma – tai retas navikas, išsivystantis antinksčių šerdinėje dalyje. Antinksčiai – tai endokrininės sistemos liaukutės, esančios iškart virš inksto. Kiekvienas iš mūsų turime jų 2, po vieną virš kiekvieno inksto. Antinksčiai gamina hormonus, vadinamus katecholaminais (adrenalinas ir noradrenalinas), kurie organizme reguliuoja kraujo spaudimą ir yra svarbūs organizmo reakcijai į stresą.

Komplikacijos

Jeigu Jūs turite nuolat padidėjusį kraujo spaudimą (arterinę hipertenziją), kurį sukėlė feochromocitoma, dėl šios priežasties gali būti pažeidžiami daugelis gyvybiškai svarbių organų. Kuo ilgiau Jūs sergate negydoma hipertenzija, tuo didesnė žala yra padaroma Jūsų organams.

Negydomas arterinio kraujo padidėjimas gali sukelti miokardo infarktą, galvos smegenų insultą, inkstų nepakankamumą, ūmų respiracinio distreso sindromą (ARDS), psichozę, traukulius, regos sutrikimus, priešlaikinę mirtį.

Dėl staigaus arterinio kraujo spaudimo padidėjimo (hipertenzinės krizės) gali išsivystyti gyvybei pavojingos būklės, tokios kaip galvos smegenų insultas ar širdies aritmijos.

Į viršų