Ekspertai rekomenduoja

Sisteminė enzimų terapija – tai įvairių ligų gydymas natūraliais augalinės ar gyvulinės kilmės fermentais
Sisteminė enzimų terapija – tai įvairių ligų gydymas natūraliais augalinės ar gyvulinės kilmės fermentais
Vaikų pulmonologija, Laimutė Vaidelienė

Rudenį ypač padaugėja susirgimų kvėpavimo takų infekcijomis. Nuo šių ligų dažniausiai kenčia vaikai, kurių imuninė sistema dar nesubrendusi, ir senyvo amžiaus žmonės.  Šiems pacientams kvėpavimo takų infekcijos nuolat kartojasi, linkę užsitęsti ir dažnai gydomos antibiotikais.

Viršutinių ar apatinių kvėpavimo takų uždegimą dažniausiai sukelia virusai ir bakterijos. Uždegimo metu daugybė žmogaus imuninės sistemos ląstelių kovoja su ligos sukėlėjais. Šią kovą reguliuoja įvairūs imuninės sistemos mechanizmai, taip pat ir fermentai, dar vadinami enzimais. Be to, kaip ir kare, šioje uždegiminėje kovoje būna aukų: žuvusių ląstelių, pažeistų audinių, uždegiminio sekreto ir kt. Kažkas turi sutvarkyti šią netvarką.

Enzimai – daug kur gamtoje randamos cheminės medžiagos. Žmogaus organizmo ląstelės sintezuoja apie 10 000 enzimų. Jie valdo visus organizme vykstančius procesus: pvz. virškinimą, kraujo krešėjimą, taip pat uždegiminį atsaką, pažeistų audinių pašalinimą, žaizdų gijimą ir t.t.

Vaikystėje, kol organizmas ir jo imuninė sistema dar nesubrendę, enzimų gaminama mažiau. Jų taip pat mažėja senstant ar dėl rūkymo bei kitų organizmui žalingų poveikių. Tokiems žmonėms ligos ilgiau užtrunka, blogiau gyja žaizdos, ūmūs uždegimai greičiau chronizuojasi.

Sisteminė enzimų terapija – tai įvairių ligų gydymas natūraliais augalinės ar gyvulinės kilmės fermentais. Sisteminiai enzimai pasižymi keletu poveikių:

  • neutralizuoja uždegimines medžiagas, „virškina“ žuvusias ląsteles,
  • stimuliuoja imuninę sistemą ir taip pagreitina natūralią uždegimo eigą,
  • veikiant enzimams greičiau atsinaujina pažeistos ląstelės,
  • gerėja kraujotaka ir audinių aprūpinimas deguonimi,
  • nyksta audinių patinimas, mažėja skausmas,
  • enzimai taip pat pagerina antibiotikų transportą į uždegimo vietą, todėl gerėja antibiotikų poveikis.

Taigi, enzimai skatina organizmą sutelkti visas jėgas kovai su uždegimą sukėlusia infekcija ar kitu veiksniu. Todėl jie, kaip papildoma terapija, skiriami gydant bet kokį ūmų ar lėtinį uždegimą. Ypač svarbu šiuos preparatus naudoti sergant sunkia virusine (Herpes infekcija) ar bakterine infekcija (sepsiu, pneumonija).

Gydymas enzimais rekomenduojamas vaikams ir suaugusiesiems, dažnai sergantiems kvėpavimo takų infekcijomis, ypač nusilpus imuninei sistemai. Enzimų preparatus reikėtų pradėti gerti kuo anksčiau, vos pasireiškus pirmiesiems uždegimo požymiams.

Dėl savo efektyvumo sisteminė enzimų terapija naudojama ne tik gydant kvėpavimo sistemos infekcijas, bet ir reumatologijoje, ginekologijoje, chirurgijoje, traumatologijoje, gydant virškinimo, kraujagyslių, šlapimo takų bei kitus susirgimus.

Doc. Laimutė Vaidelienė

LSMU Vaikų ligų klinikos

Pulmonologijos sektoriaus vadovė