Nepūlingas vidurinės ausies uždegimas (serozinis). Simptomai, priežastys ir eiga

Teksto dydis:


Nepūlingas vidurinės ausies uždegimas ( serozinis)- tai skysčio vidurinėje ausyje (būgninėje ertmėje) susikaupimas dažniausiai būdingas pablogėjus trimito funkcijai, nes už būgnelio susikaupia sterilus serozinis skystis. Šiuo vidurinės ausies uždegimu serga įvairaus amžiaus žmonės, bet dažniausiai vaikai.

SIMPTOMAI

Pasitikrinkite ČIA! Sveikatos testas

Į viršų

Priežastys

Ausies trimito blokas atsiranda: 1. Dėl nosies ir nosiaryklės uždegimo. Nosiaryklės uždegimo (nazofaringito) ir nosies uždegimo (slogos arba kitaip vadinamo rinito) metu užburksta ryklinės ausies trimito angos gleivinė ir ji užsiveria. 2. Dėl nosiaryklės mechaninio bloko, kurį sukelia adenoidai, choanaliniai polipai ir hipertrofinis rinitas (apatinių nosies kriauklių užpakalinių galų padidėjimas). Minėti dariniai blokuoja ausies trimito ryklinę angą. Vienokiu ar kitokiu būdu susidarius ausies trimito blokui, oras nepatenka į vidurinę ausį (būgninę ertmę) iš nosiaryklės. Būgninėje ertmėje esantis oras ilgainiui išsiurbiamas per kraujagysles, ir būgninėje ertmėje susiformuoja neigiamas slėgis, dėl kurio į ją iš kraujagyslių pradeda sunktis skystoji kraujo dalis. Būgninė ertmė pildosi skysčiu. Be to, būna sutrikusi drenažinė ausies trimito funkcija – iš ausies negali nutekėti sekretas ir, be abejo, kraujagyslių skystis. Sekretas gali būti vandeningas ar tąsus. Dėl to ši liga turi keletą pavadinimų: sekretorinis vidurinis otitas, eksudacinis vidurinis otitas, serozinis vidurinis otitas, vidurinės ausies vandenė.

Į viršų

Ligos eiga

Atsiranda ausies užgulimas, ausis atrodo lyg pripilta vandens, lyg užkimšta vata. Atsiranda autofonija – t.y. žmogus girdi savo kalbą pakenktoje ausyje. Kartais klausa gali pagerėti, kai trumpam atsiveria ausies trimitas. Atsiranda ūžimas pakenktoje ausyje. Dažniausiai serga vaikai. Negydant sekretas būgninėje ertmėje standėja, virsta randiniu audiniu. Tuomet gydymas pasidaro sudėtingas.

Į viršų

Gydytojai

Otorinolaringologas

Vilnius

Otorinolaringologas

Klaipėda

Otorinolaringologas

Reitingas

Tauragė, Klaipėda

Į viršų