Menjero liga (pusratinių kanalų vandenė). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Menjero liga (sindromas) pavadinta ją aprašiusio prancūzų gydytojo Prosper’o Ménière’o (Menjero) vardu arba pusratinių kanalų vandenė tai – vidurinės ausies pažeidimas. Jai būdingi ūminio galvos svaigimo, ūžimo, pablogėjusios klausos ir pilnumo jausmo pažeistoje ausyje priepuoliai.

Patarimai ir profilaktika

Ką daryti Menjero ligos priepuolio metu?
 
Menjero ligos priepuolio metu reikia atsigulti ant nejudančio plokščio paviršiaus (pvz.: grindų). Kad mažėtų svaigulys, reikėtų žiūrėti į kokį nors nejudantį daiktą. Reikėtų daug negerti ir nevalgyti, kad nevemtumėte. Praėjus simptomams, reikėtų keltis lėtai. Po priepuolio galite jautis mieguistas. Vemiant ir vėmimui trunkant ilgiau nei 24 valandas, reikia kreiptis į gydytoją.
 
Kaip gyventi, sergant Menjero liga?
 
Paprastai žmonėms, sergantiems Menjero liga, ji atrodo labai gąsdinanti. Norint kontroliuoti priepuolius, reikia keisti gyvenimo būdą: laikytis gydytojo patarimų: vengti druskos, alkoholio, rūkymo. Reikia stengtis gyventi be streso ar bent išmokti stresą valdyti, nes jis dažnai ir išprovokuoja Menjero ligos priepuolį. Reikėtų, kad apie paciento ligą žinotų šeima, draugai, kolegos: ištikus priepuoliui, jie galėtų jam pagelbėti. Pacientas pats turėtų pamokyti, ką jie turi daryti, kad padėtų sergančiajam priepuolio metu.

Į viršų

Gydytojai

Otorinolaringologas

Vilnius

Pediatras, Otorinolaringologas

Vilnius

Otorinolaringologas

Vilnius

Į viršų