Mastoiditas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Mastoiditas (mastoiditis) – tai ūminis speninės ataugos uždegimas. Speninė atauga (processus mastoideus) tai smilkinkaulio struktūra, kurios viduje yra oringos ertmės (mastoidinės celės). Esant mastoiditui vystosi šių celių pertvarėlių kaulinė destrukcija.

Natūralus gydymas

Skaudamą ausį pasmilkykite gintaru – palengvės.

Klausa pagerės, jei valgysite nenuluptas citrinas.

Parengta naudojantis J.Vasiliausko knyga „Gamtos vaistinė".

 

Mastoiditui gydyti labai tinka svogūnų kompresai. Reikia smulkiai supjaustyti svogūno galvutę, susmulkintą svogūną suvynioti į ritinėlį ir tą ritinėlį apvynioti aplink ausį. Ausį šiltai aprišti ir palaikyti 30–60 min. Taip pat galima į ausis įkišti tamponus, suvilgytus svogūnų sultyse.

Toliau galima 1 saują bruknių lapų užpilti 1 stikline verdančio vandens, palaukti 30–60 min. ir nukošti. Gerti 2–3 kartus per dieną prieš valgį ir po jo.
1–2 galvutes česnakų smulkiai supjaustyti, suberti į stiklinį indą ir nuolat maišant užpilti ¾ stiklinės alyvuogių aliejaus. Indą sandariai uždengti ir 10 dienų palaikyti saulėtoje vietoje. 2–3 kartus per dieną gerai suplakti. Po to antpilą perkošti, įlašinti 2–3 lašus eukalipto aliejaus arba glicerino, supilti į tamsaus stiklo butelį ir laikyti šaldytuve. Tinka naudoti ir vaikams ir suaugusiems.
Skaudant ausiai rekomenduojama smulkiai sutarkuoti 100 gr raudonųjų burokėlių, užpilti 200 gr vandens, įdėti 1 valg. šaukštą medaus, uždengti ir pavirti 15 min. Gautame nuovire pamirkyti vatos tamponą ir uždėti aplink skaudamą ausį.
1 valg. šaukštą kadagių uogų užplikyti 1 stikline karšto vandens ir pavirti 5 min. ant silpnos ugnies. Palaikyti 2 val. ir perkošti. Antpile sumirkyti vatos gumulėlius, nuspausti ir įkišti į abi ausis. Laikyti 20–30 min. Antpilas malšina skausmą.

Į viršų

Gydytojai

Pediatras, Otorinolaringologas

Vilnius

Otorinolaringologas

Vilnius

Otorinolaringologas

Vilnius

Į viršų