Laringitas. Simptomai, priežastys ir eiga

Teksto dydis:


Ūminis laringitas – tai ūminis gerklų audinių uždegimas. Dažniausiai pasireiškia paviršiniu gerklų gleivinės uždegimu, tačiau, esant tam tikroms sąlygoms, gali išplisti į gilesnius sluoksnius (pogleivį, raumenis, kremzles).

Laringito SIMPTOMAI

Pasitikrinkite ČIA! Sveikatos testas

Į viršų

Priežastys

Dažniausiai ūminį laringitą sukelia virusai, retkarčiais gali prisidėti antrinė bakterinė infekcija. Izoliuotas ūminis laringitas būna retai, dažniau jis yra kaip sudėtinė gripo, ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos dalis. Dažniau susergama peršalus (net išgėrus labai šalto vandens), taip pat ligą įtakoti darbo sąlygos (dulkės, kenksmingų medžiagų garai aplinkoje). Be to, susirgti galima dažnai „pasitempiant balso klostes, kalbant ar dainuojant ne tuo balso diapazonu, labai daug šnekant.

Į viršų

Ligos eiga

Ūminis laringitas skirstomas į ūminį katarinį laringitą, kurio metu labiausiai pažeidžiamos balso klostės, ir ūminį pūlingą (flegmoninį) laringitą, kurio metu pakenkiamas antgerklis. Kai yra ūminis katarinis laringitas, pasireiškia balso prikimimas iki visiško negalėjimo kalbėti (visiška afonija). Dėl susidariusių gleivių ant balso klosčių gali varginti sausas ar drėgnas kosulys. Kai yra ūminis pūlingas laringitas, pakyla temperatūra, atsiranda svetimkūnio jausmas ryklėje, vėliau pereinantis į skausmą ir dusulį. Vystosi gerklų susiaurėjimas (stenozė), ligonis dūsta.

Į viršų

Muilas BALANCE vaikams be dirgiklių,...
Muilas BALANCE vaikams be dirgiklių, 90 g
-40%
0.64 Eur 1.06 Eur
2.21 Lt 3.66 Lt
Šampūnas vaikams su šlamučių...
Šampūnas vaikams su šlamučių ekstraktu BALANCE, 200 ml
-40%
1.91 Eur 3.18 Eur
6.59 Lt 10.98 Lt
Antiperspirantas DRICLOR, 20 ml
Antiperspirantas DRICLOR, 20 ml
-40%
6.50 Eur 10.83 Eur
22.44 Lt 37.39 Lt

Gydytojai

med. dr. Aleksas Mickonas

Chirurgas, Otorinolaringologas, Apgamų šalinimo specialistas

Vilnius, Kaunas

Į viršų