Laringitas. Simptomai, priežastys ir eiga

Teksto dydis:


Ūminis laringitas – tai ūminis gerklų audinių uždegimas. Dažniausiai pasireiškia paviršiniu gerklų gleivinės uždegimu, tačiau, esant tam tikroms sąlygoms, gali išplisti į gilesnius sluoksnius (pogleivį, raumenis, kremzles).

Laringito SIMPTOMAI

Pasitikrinkite ČIA! Sveikatos testas

Į viršų

Priežastys

Dažniausiai ūminį laringitą sukelia virusai, retkarčiais gali prisidėti antrinė bakterinė infekcija. Izoliuotas ūminis laringitas būna retai, dažniau jis yra kaip sudėtinė gripo, ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos dalis. Dažniau susergama peršalus (net išgėrus labai šalto vandens), taip pat ligą įtakoti darbo sąlygos (dulkės, kenksmingų medžiagų garai aplinkoje). Be to, susirgti galima dažnai „pasitempiant balso klostes, kalbant ar dainuojant ne tuo balso diapazonu, labai daug šnekant.

Į viršų

Ligos eiga

Ūminis laringitas skirstomas į ūminį katarinį laringitą, kurio metu labiausiai pažeidžiamos balso klostės, ir ūminį pūlingą (flegmoninį) laringitą, kurio metu pakenkiamas antgerklis. Kai yra ūminis katarinis laringitas, pasireiškia balso prikimimas iki visiško negalėjimo kalbėti (visiška afonija). Dėl susidariusių gleivių ant balso klosčių gali varginti sausas ar drėgnas kosulys. Kai yra ūminis pūlingas laringitas, pakyla temperatūra, atsiranda svetimkūnio jausmas ryklėje, vėliau pereinantis į skausmą ir dusulį. Vystosi gerklų susiaurėjimas (stenozė), ligonis dūsta.

Į viršų

Gydytojai

Otorinolaringologas

Vilnius

Otorinolaringologas

Reitingas

Vilnius

Į viršų