Išorinės ausies uždegimas (otitas). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Išorinės ausies uždegimas arba išorinis otitas (otitis externa) – tai išorinės klausomosios landos audinių uždegimas, sukeltas bet kokių dirginančių veiksnių (mikrobų, alergijos, traumos). Tai antra dažniausia ausies skausmo priežastis (po ūminio otito sukelto skausmo).

Patarimai ir profilaktika

Profikatikai vartojami burnos probiotikai Streptococcus salivarius K12, rekomenduojamas bendras organizmo stiprinimas (ypač jei skiriamas antibiotikų kursas). Probiotikas S. salivarius K12 padeda kovoti su infekcijomis. Jis gamina du baltymus: bakteriostatinį peptidą Salivaricin A ir baktericidinį peptidą Salivaricin B. Naujausi tyrimai rodo, kad jie kovoja su kenksmingomis bakterijomis apsaugodami visą nosies-ausų-burnos-gerklės ertmę.
Jei yra polinkis sirgti ausies uždegimais, rekomenduojama vengti aukštos temperatūros, drėgmės. Po maudynių išorines ausies landas reikia nusausinti rankšluosčiu. Negalima dažnai ir giliai valyti ausų krapštukais, nes tokiu būdu infekcija gali būti nustumiama gilyn. Jei atsiranda ausų niežulys - vengti ausų krapštimo ar kitokio traumavimo.
Ausį nuo vandens patekimo galima apsaugoti į išorine landą įdėjus tamponėlį vatos. Tačiau vata turėtų būti suvilgyta vazelinu, kremu ar aliejumi (kad taptų atspari vandeniui).
Jei yra susidaręs sieros kamštis ar į ausį pateko svetimkūnis, negalima bandyti jo pašalinti patiems. Derėtų kreiptis į šeimos gydytoją ar ausų specialistą.

Į viršų

Gydytojai

Otorinolaringologas

Vilnius

Otorinolaringologas

Vilnius

Pediatras, Otorinolaringologas

Vilnius

Į viršų