Faringitas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Ūminis faringitas (pharyngitis acuta) tai ryklės gleivinės uždegimas. Ryklės burninėje dalyje susikryžiuoja kvėpavimo ir virškinimo takai, todėl čia esančios gleivinės būklę lemia tiek oras, kuriuo kvėpuojame, tiek ir maistas ar gėrimai, kuriuos vartojame.

Patarimai ir profilaktika

Faringito daugeliu atvejų galima išvengti, tinkamai rūpinantis savo apranga, maistu ar gėrimais. Jei šaltą dieną kvėpuodami burną prisidengsite šaliku, o karšta dieną negersite labai šaltų gėrimų – rizika susirgti faringitu sumažės. Taip pat svarbu žinoti, kad ryklės gleivinės atsparumą virusams mažina tokie faktoriai kaip rūkymas, labai aštrus maistas, dulkėmis užterštas oras ir t.t.

Profikatikai vartojami burnos probiotikai Streptococcus salivarius K12, rekomenduojamas bendras organizmo stiprinimas (ypač jei skiriamas antibiotikų kursas). Probiotikas S. salivarius K12 padeda kovoti su infekcijomis. Jis gamina du baltymus: bakteriostatinį peptidą Salivaricin A ir baktericidinį peptidą Salivaricin B. Naujausi tyrimai rodo, kad jie kovoja su kenksmingomis bakterijomis apsaugodami visą nosies-ausų-burnos-gerklės ertmę.

Į viršų