Cholesteatoma. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Cholesteatoma – tai daugiasluoksnio plokščiojo ragėjančio epitelio (odos) atsiradimas vidurinėje ausyje bei oringose smilkinkaulio struktūrose. Dėl to būgninėje ertmėje formuojasi epiderminė cista užpildyta keratino. Paprasčiausias cholesteatomos apibrėžimas – oda netinkamoje vietoje.

Komplikacijos

Didėdama cholesteatoma gali sukelti greta esančių struktūrų eroziją ir kartu pažeisti su tomis struktūromis susijusius organus, sutrikdyti jų veiklą. Cholesteatomos komplikacijų spektras labai platus – nuo menko klausos pažeidimo iki gyvybei pavojingų būklių.
Cholesteatoma praktiškai visada pažeidžia klausos kauliukus, dėlto suprastėja klausa. Taip pat nereta komplikacija – labirinto fistulė. Tai yra jungtis tarp labirinto, kuris yra vidinėje ausyje, ir vidurinės ausies ertmės. Kadangi labirintas yra atsakingas už pusiausvyrą, dėl atsiradusios fistulės ligonis jaučia periodinius galvos svaigimus, kurie ypač paūmėja dėl manipuliacijų ausies landoje arba staigiai pasukus galvą.
Gana retos, bet ligonio gyvybei potencialiai pavojingos komplikacijos išsivysto tada, kai cholesteatoma perauga į smegenis. Dažniausia ir pavojingiausia iš jų – smegenų pūlinys. Taip pat gali išsivystyti pūlingas meningitas, tačiau tai ypač reta komplikacija.

Į viršų

Gydytojai

Otorinolaringologas

Vilnius

Otorinolaringologas

Vilnius

Pediatras, Otorinolaringologas

Vilnius

Į viršų