Blefaritas (vokų uždegimas). Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Blefaritas tai voko krašto uždegimas. Dažniausiai atsiranda blakstienų augimo vietoje, kai blogai funkcionuoja šalia plaukelio esančio mažytės riebalų liaukos. Blefaritą gali sukelti daugybė įvairių priežasčių. Dažniausiai tai lėtinis ir sunkiai gydymui pasiduodantis susirgimas, tačiau nepaisant nepatrauklaus vaizdo ir sukeliamo diskomforto, ilgalaikio poveikio regėjimui neturi. 

Ligos eiga

Ūmiai atsiradęs blefaritas dažniausiai bus dėl bakterinės (stafilokokinės) infekcijos arba alerginė reakcija. Staiga priekiniame voko paviršiuje atsiranda paraudimas, tinimas, niežulys, paryškėja kapiliarai. Būdingesnė jauniems pacientams, labiau moterims, nei vyrams.
Lėtinis blefaritas būdingesnis kartu su gretutinėmis patologijomis, tokiomis kaip seborėjinis dermatitas, raudonieji spuogai, tada atsiranda riebalingų traiškanų, taip pat būna patinimas. Ši blefarito forma būdinga vienodai tiek vyrams, tiek moterims, labiau antroje gyvenimo pusėje. Priekiniams blefaritams būdingesni akies suerzinimo simptomai, tokie kaip paraudimas, ašarojimas.
Užpakalinis blefaritas atsiranda dėl Meibomo (riebalinių voko liaukų) disfunkcijos – liaukutės būna užakusios, hipertrofuotos.  Užpakaliniam blefaritui būdingas akių sausumas, nes sutrinka akie drėkinimo funkcija, akys peršti, yra smėlio akyse pojūtis.
Sergantiems blefaritu žmonėms randamos Dermodex erkutės, tačiau nėra žinoma, ar jos sukelia uždegimą, ar tik jį palaiko, ar kaip tik uždegimo buvimas suteikia joms palankią terpę egzistuoti. Šių erkučių taip pat randama sveikų žmonių vokuose.

Į viršų