Astigmatizmas. Simptomai, priežastys, eiga ir gydymas

Teksto dydis:


Astigmatizmas („a“ – be, „stigma“ – taškas – betaškė akis) – regos sutrikimas, pasireiškiantis neryškiu, iškraipytu matymu, atsirandančiu dėl ragenos netolygumo ir dėl to skirtingais kampais praeinančių šviesos spindulių, kurie nesusikerta viename taške tinklainėje, bet būna išsisklaidę įvairiomis kryptimis.

Medicininis gydymas

Astigmatizmas yra koreguojamas specialiais cilindriniais stiklais, jie laužia spindulius tik viena kryptimi, tai yra statmenai stiklo ašiai. Jei reikia, kad laužtų horizontalia kryptimi, pastatome stiklą vertikalia kryptimi. Stiklas statomas 90° kampu atžvilgiu to meridiano, kurį taisome.

Astigmatizmo korekcijos būdai:

  • Akiniai –  naudojami cilindriniai akiniai, atstatantys vieną ar kitą ašį, taip pat koreguojantys trumparegystę arba toliaregystę.
  • Kontaktiniai lęšiai – jų yra platus pasirinkimas: minkšti, kieti, bifokaliniai, prailginto nešiojimo. Dėl konkrečiai jums tinkančių kontaktinių lęšių ir kiekvieno jų privalumų ir trūkumų pasikonsultuokite su savo akių gydytoju.
  • Chirurginis gydymas (keratoplastika). Taikoma esant netaisyklingam astigmatizmui, kurio koreguoti lęšiais neįmanoma. Yra kelios rūšys operacijų, kurių esmė – išlyginti ragenos paviršių, kad spindulių pluoštas kuo taisyklingiau būtų laužiamas. Paprastai tokios operacijos atliekamos naudojant lazerius. 

Į viršų