Kaip išsirinkti gerą gydytoją?

Teksto dydis:

Kaip išsirinkti gerą gydytoją?

2018 vas. 1 17:15

Naujo gydytojo pasirinkimas ar reikiamos srities specialisto paieška gali būti sudėtinga užduotis. Pirmiausia, žinoma, daugelis teiraujasi kolegų, kaimynų ir draugų patarimų, tačiau sprendimą vis tiek turi priimti savarankiškai. Į ką reikėtų atkreipti dėmesį?

Visų pirmą bandant apsispręsti, kokio gydytojo reikia, svarbu nusistatyti individualius prioritetus. Būtina įsisąmoninti, kad tas, kuris tinka vienam, kitam gali visai netikti. Taigi domintis tam tikru specialistu ar gydymo įstaiga būtina paanalizuoti pateikiamo vertinimo ar komentaro turinį: ar pacientai išsako konstruktyvias mintis apie suteiktas paslaugas, ar mediką vertina neigiamai todėl, kad ilgai teko laukti eilėje, seselė nesišypsojo, liftas neveikė, o kėdė prie gydytojo kabineto girgždėjo. Žinoma, komentarai apie mediko elgesį su pacientais, bendravimo ypatumus, požiūrį į žmogų – vienam labai svarbu, kitam visai nereikšminga, ypač jeigu suteikiamos medicininės paslaugos yra aukščiausio lygio, o gydytojo profesinės žinios – pačios naujausios.

Svarbu susidėlioti prioritetus

Pasak sveikatos priežiūros specialistų, vienas svarbiausių aspektų renkantis šeimos gydytoją yra jo pasiekiamumas ir prieinamumas: kaip greitai pas jį įmanoma patekti susirgus, ar konsultuoja telefonu, kaip arti namų yra gydymo įstaiga, kurioje jis dirba, nevairuojantiems pacientams turėtų būti svarbu, ar netoliese yra viešojo transporto stotelė ir pan.

Kitas ne mažiau svarbus aspektas – teikiamų paslaugų paketas. Kadangi šiuo metu Lietuvoje gausu nedidelių šeimos klinikų, neretam nepatogumų sukelia tai, kad jose, be kraujo tyrimų ir kardiogramos, daugiau jokie kiti neatliekami. Vadinasi, tiek rentgeno nuotrauką, tiek echoskopiją ar magnetinį rezonansą teks daryti kitoje poliklinikoje. Mažose gydymo paslaugas teikiančiose įmonėse kai kurie specialistai, pavyzdžiui, ginekologai, odontologai, neretai dirba ne visu etatu, o, tarkim, kardiologų, urologų, reabilitologų iš viso nebūna. Taigi verta pasvarstyti, ar bus patogu keliauti iš vienos poliklinikos į kitą norint gauti visas reikiamas paslaugas.

Labai svarbu nepasiduoti bandos jausmui ir nepulti registruotis pas tą šeimos gydytoją, kuris jau ir taip aptarnauja kokius 1 500–2 000  pacientų. Svarbu suvokti, kad pas tokį papulti norimu laiku tikrai nebus lengva, greičiausiai susirgus reikės laukti kelias dienas ar net savaitę. Be to, tiek daug pacientų turinčio mediko darbo krūvis yra milžiniškas. Peršalimo sezonu jis per dieną neretai priima 30–50  ligonių. Taigi iš jo tikėtis daug dėmesio neverta.

Dažnai pacientai klysta gydytojus rinkdamiesi išskirtinai pagal amžių. Tikrai ne visada brandaus amžiaus medikas yra geras specialistas, o jaunam stinga patirties ir žinių. Gali būti taip, kad vyresnis gydytojas jau jaučiasi perdegęs ir per daug nesidomi naujovėmis, tiesiog tvarkingai atlieka savo darbą, o jaunas specialistas aktyviai domisi įvairiausiomis inovacijomis, būdais, kaip mokslo žinias pritaikyti praktiškai ir gauti kuo geresnį rezultatą.

Taigi renkantis bendrosios praktikos gydytoją ar tam tikros srities specialistą labai svarbu susidėlioti savo atrankos kriterijus, ieškoti objektyvių vertinimų ir konstruktyvių kitų pacientų atsiliepimų.

Specialisto komentaras

Martynas Navickas, portalo manodaktaras.lt pardavimų ir rinkodaros vadovas

„Paprasta išsirinkti gydytoją ir užsiregistruoti vizitui internetu“

Svetainė manodaktaras.lt – unikalus projektas Lietuvoje, padedantis rasti gydytoją ir užsiregistruoti vizitui. Greičiausiai daugelis yra susidūręs su situacija, kai reikia išsirinkti tam tikros srities gydytoją, greitai atlikti kokius nors tyrimus, užsiregistruoti vizitui po klinikos darbo valandų (kai registratūra jau nebedirba), pagirti tobulai savo darbą atliekantį mediką ar išsakyti nepasitenkinimą dėl nekokybiškų paslaugų. Visa tai labai lengvai, greitai ir nemokamai galima padaryti Lietuvos gydytojų duomenų bazėje ir registracijos vizitui sistemoje manodaktaras.lt. Puslapyje šiuo metu sukaupti duomenys apie 9 400 specialistų ir maždaug 1 400 gydymo įstaigų. Šis procesas, beje, nenutrūkstamas – svetainė nuolatos atnaujinama, naujai gauta informacija pildomi gydytojų, gydymų įstaigų profiliai.

Norint rasti kokios nors srities specialistą ar gydymo įstaigą, paieškos laukelyje tereikia įvesti pavardę, specializaciją, miestą, ligą ar kokį nors kitą kriterijų. Pavyzdžiui, jeigu žmogui reikalinga echoskopija, paieškos langelyje pakanka įrašyti raktinį žodį „echoskopija“ ir prieš akis atsiras šią procedūrą atliekančių specialistų duomenys, jų darbovietės ir informacija apie registraciją. Kad būtų lengviau atsirinkti gydytoją, paiešką galima vykdyti pagal atsiliepimų skaičių (kuo jų daugiau, tuo didesnė tikimybė apie mediką susidaryti objektyvią nuomonę) ar artimiausią priėmimo laiką (pavyzdžiui, rūšiuojami Kauno ginekologai, galintys priimti skubiai, tarkim, šį vakarą).

Augantis lankytojų skaičius svetainėje manodaktaras.lt rodo – tai reikalinga ir išties patogi sistema, kai reikia greitai rasti gydytoją ir užsiregistruoti vizitui.

Tekstas L. Simonavičienės

Komentuoti