Auksinis standartas, kaip atsikratyti gyvsidabrio

Teksto dydis:

Auksinis standartas, kaip atsikratyti gyvsidabrio

2017 lapkr. 17 10:00

Gyvsidabris iš amalgamos plombų gali paveikti net širdį. Anglų odontologas, holistinės odontologijos atstovas Graemeʼas Munro-Hallas dalijasi patirtimi, kaip saugiai pašalinti gyvsidabrio turinčias plombas.

Kai pradėjau dirbti, buvau paprastas odontologas, kuris gręžia, deda plombas ir išrašo sąskaitą. Naudojau gyvsidabrį ir auksą, darbavausi taip, kaip mus mokė odontologų mokykloje. Tai buvo lopymo ir taisymo odontologija, kuri neteikė didelio pasitenkinimo.

Kai man artėjo 30 metų, dalyvavau Amerikos odontologų asociacijos (ADA) konferencijoje JAV, kur man pasiūlė pasitikrinti širdies veiklą. Dešimt minučių po patikros, atlikus matavimus, medicinos slaugytoja, nagrinėdama rezultatus, liepė man nedelsiant apsilankyti gretimoje kabinoje, kurioje buvo kardiologijos specialistas. Buvau vienintelis, kurį nusiuntė pas jį, nors dauguma odontologų buvo už mane gerokai vyresni.

Kardiologas ištyrė elektrokardiogramą, paklausė mano širdį ir liepė duoti kraujo tyrimams. Jie parodė itin didelę blogojo cholesterolio koncentraciją, o tai sunkaus, gal net mirtino, širdies priepuolio rizikos veiksnys. Dar daugiau – visi mano rodmenys liudijo apie streso poveikį širdžiai ir tai, kad nedelsiant reikia imtis kokių nors priemonių (nors gydytojas negalėjo pasakyti, ko tiksliai turėčiau imtis ir ar apskritai tokioje situacijoje būtų įmanoma ką nors daryti).

Vėliau išsiaiškinau, kad mano problemos kilo dėl gyvsidabrio, kuris naudojamas odontologijos amalgamoje. Aš ne tik pats turėjau amalgamos ir aukso plombas, nuo studijų laikų odontologijos mokykloje aš jas kasdien be jokio atsargumo naudojau savo praktikoje.

Pritaikydamas metalų šalinimo protokolą, kurį dabar klinikoje taikome savo pacientams, išsivadavau nuo amalgamos plombų bei kitų odontologijos metalų. Tuo metu paskyriau sau bandomojo triušio vaidmenį, tačiau ne tik atlaikiau šią procedūrą, bet ir pasijutau geriau. Supratau, kad esame kelyje į kai ką tikrai svarbaus.

Faktai tokie, kad dabar, kai man jau per 60 metų, mano kraujospūdis yra 125/80 mmHg, kraujo klinikinė chemija tokia, kad man galėtų pavydėti trisdešimtmečiai, arterijų sienos be sutankėjimo požymių, širdis funkcionuoja normaliai, o cholesterolio koncentracija maža. Visai tai yra mūsų pastangų ir tyrimų nuopelnas.

IAOMT protokolas

Tarptautinė burnos medicinos ir toksikologijos akademija (The International Academy of Oral Medicine and Toxicology – IAOMT) parengė rekomenduojamą minimalios terapijos protokolą, kad būtų įmanoma saugiai pašalinti pacientams amalgamos plombas. Jo reikėtų laikytis kaskart, kai šalinama amalgama ar kitos odontologijos medžiagos. Protokolo esmė – iki minimumo sumažinti gyvsidabrio išsiskyrimą, gręžiant senas amalgamos plombas, siekiant apsaugoti pacientą ir odontologijos personalą. Protokole numatytos tokios sąlygos:

* Pacientas per kaukę kvėpuoja grynu oru ar deguonimi.

* Odontologas ir personalas dėvi gyvsidabrį absorbuojančias kaukes.

* Pacientui garantuojama akių apsauga.

* Amalgama šalinama gabalais, o ne sutrupinama.

* Naudojami greitaeigiai grąžtai su daug vandens (skalauti ir aušinti).

* Kabineto oras filtruojamas, kad pašalintų iš jo gyvsidabrio garus.

* Dantis amalgamos šalinimo metu izoliuojamas guminiu dėklu ar sugeriančiais tamponais.

* Paciento oda ir drabužiai uždengiami, paliekant atvirą tik būtiną minimumą.

* Burna dažnai skalaujama siekiant pašalinti iš jos amalgamos daleles ir gyvsidabrio garus.

* Visą laiką naudojamas greitaeigis seilių siurbliukas.

Jei nesilaikoma šių elementarių žingsnių, pacientas patiria gerokai didesnį gyvsidabrio poveikį. Savaime aišku, kad surinktų šiukšlių (išgręžtos amalgamos) reikia atsikratyti atsakingai, saugant aplinką. Taisyklės dėl gyvsidabrio atliekų yra griežtos, nes įvairios aplinkosaugos institucijos pripažino, kad tai labai pavojinga medžiaga.

Papildomas V-Tox protokolas

Kaip mūsų V-Tox metodo pagrindas naudojamas IAOMT protokolas, tačiau jis papildytas.

* Prieš šalinant plombas pacientą būtina paruošti ir jam reikia patarti vartoti tam tikrų maisto papildų.

* Iškart po amalgamos pašalinimo ar jo metu pacientui skiriama intraveninio vitamino C su glutationu, kurį reikia švirkšti 1–4 dienas. Vitamino C dozė priklauso nuo paciento kūno svorio ir būklės, bet mažiausias kiekis turėtų būti 0,75 g vienam kg kūno svorio, ištirpinus Ringerio (natrio) laktato tirpale (kad atkurtų netektą skystį ir elektrolitus). Per kiekvieną infuziją reikia sušvirkšti ir 800–1500 mg glutationo. Kai kuriais atvejais per dieną daromos 2 infuzijos.

Vitaminas C ir glutationas prijungia gyvsidabrį ir efektyviai bei saugiai pašalina jį iš organizmo. Iš tikrųjų į veną sušvirkštas vitaminas C yra V-Tox terapijos pagrindas.

* Parengiamoji procedūra prieš šalinant plombas kiekvienam pacientui gali būti skirtinga, tačiau visiems, likus savaitei iki procedūros, išmatuojamas kraujo pH lygis ir bazinė temperatūra. Po 3 mėnesių matavimai kartojami ir sulyginami rezultatai.

Daugiau straipsnių skaitykite www.kgtn.lt

Komentuoti

Video